Miric

Když se listí začne zbarvovat a teploty klesají, je to jasný signál, že kulinářské sezóně podzimních hotovek to nejlepší teprve přijde. K hojnosti zářivých barev a vůní, které podzim nabízí, patří také bohaté a rozmanité chutě v kuchyni.

Dýně, houby, mrkev, kedlubna, brambory, jablečná úroda či výběr z řady podzimního koření – všechny tyto chutě se spojují s podzimem. Tento článek je pro všechny, kteří hledají inspiraci pro podzimní hotovky, ať už hledáte něco teplého a pohodlného na chladný podzimní večer, nebo jste se rozhodli podstoupit podzimní kulinářskou výzvu.

Podzimní ingredience: klíč k chutné hotovce

Podzim je roční období hojnosti, zejména co se týče místních plodin. Kromě široké škály chutí a vůní, které lze do hotovky začlenit, nám podzim nabízí také mnoho možností, jak můžeme tyto ingredience připravit. Plody lze péct, vařit, dušit, roštit nebo grilovat. Každá metoda přináší jedinečný výsledek, což přináší další vrstvu výjimečnosti podzimnímu vaření.

Podzimní recept: Dušená hovězí plec s dýní a houbami

Potřebujete něco výživného a teplého na podzimní večer? Tento recept vám přinese všechny podzimní chutě do jediného hrnce.

Ingredience:

Postup:

  1. Houby očistěte a nakrájejte na plátky. Dýni rozkrájejte na kousky podle libosti.
  2. Na olivovém oleji orestujte hovězí maso, osolte a opepřete. Přidejte dýni, houby a prolisovaný česnek. Zahřejte červené víno a přidejte do hrnce. Přikryjte a nechte vařit na mírném ohni asi hodinu a půl.
  3. Podávejte s pečivem nebo bramborovou kaší.

Závěr

Podzimní hotovky nabízí fantastický způsob, jak využít sezónní ingredience a zahřát se v chladných podzimních dnech. Tak, co říkáte, připravíte si s námi tento podzim nějakou z těchto lahodných hotovek?